pie!

فصل چهاردهم: منابع

تا جایی که من اطلاع دارم، چیزی که در دست شماست، توصیف تنها مدل سهام در دنیاست که بر اساس حدسیات نادقیق درباره‌ی آینده، قوانین سرانگشتی و مهارت‌های مذاکره نیست. بسیاری افرادی که توصیه‌های سهام سنتی را بکار می‌گیرند بسیار هوشمند، خوش‌نیت و با بسیاری تجربیات خوب هستند. اما ممکن است مدلی مانند مدل برش کیک در اختیار نداشته باشند که مبتنی بر ارزش‌های قابل مشاهده با مکانیسم‌هایی برای حفظ عدالت علیرغم ایجاد تغییرات باشد. من معتقدم که اگر آن‌ها نگاهی جدی به مدل برش کیک داشته باشند، ارزش آن را درک کرده و هرگز به روش‌های قدیمی برنمی‌گردند. این امر محیط بهتری برای کارآفرینان در هر جایی که هستند ایجاد می‌کند.

من زمان زیادی را هر روز، حتی در تعطیلات صرف برش کیک کرده‌ام. من هر زمان فرصتی پیدا می‌کنم در این‌باره می‌نویسم، صحبت می‌کنم و آموزش می‌دهم (در صورت تمایل به سخنرانی من در شرکت یا سازمانتان به من اطلاع دهید). من می‌خواهم این مدل تا حد ممکن در دسترس باشد و می‌خواهم هر چیزی که لازم است را برای ارائه ابزاری به افرادی که نیاز به درک نحوه کارکرد آن دارند، انجام دهم. در ادامه، چند منبع در دسترس معرفی شده‌اند:

برش کیک: تامین مالی شرکت شما بدون منابع مالی

برش کیک اولین کتابی است که من درباره‌ی این موضوع نوشته‌ام و آن را یک راهنمای قطعی درباره‌ی تقسیم‌بندی منصفانه سهام می‌دانم. این کتاب در سایت Amazon.com بصورت چاپی، الکترونیکی و کتاب صوتی در دسترس است. می‌توان این کتاب را از طریق کتاب فروشی‌ها نیز سفارش داد. می‌توانید بسته‌های شش‌تایی را در slicingpie.com/sixers خریداری کنید. این کتاب به زبان‌های دیگر نیز در دسترس بوده و ترجمه‌های دیگری نیز در دست انجام است!

افزودنی مخصوص / منابع

یک بخش از www.slicingpie.com شامل نمونه‌ی نامه، برگه‌های تقلب، و مطالعات موردی برای تکمیل کتاب برش کیک است. محتوای این بخش شامل موارد زیر است:

وکلای برش کیک

چندین وکیل الگوهای قراردادی برای مدل برش کیک طراحی کرده‌اند. این الگوها را می‌توان خرید و مشاوره‌ی رایگان همراه آن‌ها دریافت کرد. از سایت زیر بازدید کنید:

slicingpie.com/slicing-pie-contracts-and-lawyers

ابزارهای ردیابی

بغیر از ابزار برش‌دهنده‌ی کیک که در این کتاب تشریح شد، من یک صفحه گسترده اکسل هم دارم که می‌توانید دانلود کنید. برخی افراد صفحات گسترده گوگل داکز و اپل نامبرز را هم به این سایت ارسال کرده‌اند:

slicingpie.com/the-grunt-fund-calculator

ویدئوها

من ویدئوهایی از سخنرانی‌ها، سمینارها و ابزارهایی روی یوتیوب و سایت www.slicingpie.com ارسال کرده‌ام.

بلاگ

من بطور منظم پاسخ به پرسش‌های خوانندگان را روی وبلاگ خود بروز کرده و توضیحات اضافی درباره‌ی مدل را ارائه می‌کنم.

کارگاه‌ها و سمینارها

شما می‌توانید بصورت حضوری یا آنلاین در کارگاه‌ها و سمینارهای زنده درباره‌ی مدل برش کیک حضور پیدا کنید. من این سمینارها را در همه جای جهان برگزار کرده‌ام. ویدئوهای این رویدادها قابل دسترس عموم در سایت www.slicingpie.com/events است.

اگر شما بخشی از سازمانی هستید که علاقمند به برگزاری یک رویداد زنده است، لطفا به من اطلاع دهید. اطلاعات بیشتر در سایت www.slicingpie.com/book-mike-to-speak در دسترس است.

بازی‌ها

من دو بازی را تهیه کرده‌ام که به افراد در درک بهتر مزایای مدل برش کیک و تسهیل شدن پیاده‌سازی آن کمک می‌کند. هر دوی این بازی‌ها رایگان هستند.

بازی تخته‌ی برش کیک

این بازی در سایت www.slicingpie.com/game در دسترس است. این بازی به شبیه‌سازی چرخه‌ی عمر یک شرکت نوپا می‌پردازد. این بازی نیاز به پرینت تخته‌بازی و کارت‌های آن و یافتن تاس و مهره‌‌های بازی دارد (من از لگو استفاده می‌کنم). بنابراین انجام این بازی قدری برای کاربران عادی مشکل است. اما من از این بازی در کلاس‌های خود برای آموزش استفاده می‌کنم و مورد علاقه‌ی دانشجویان است.

بازی کارت‌های الکترونیک برش کیک

بر اساس بازی تخته، این بازی نیز چرخه‌ی عمر یک شرکت نوپا را شبیه‌سازی می‌کند. تمامی اجزا این بازی بطور آنلاین در دسترس است. بنابراین دسترسی و بازی آن آسان‌تر است. من از این بازی برای رویدادهای بزرگ‌تر و رویدادهایی که از راه دور برگزار می‌شود استفاده می‌کنم. می‌توانید همه اطلاعات موردنیاز در این‌باره را از سایت www.slicingpie.com/slicing-pie-card-game بدست آورید.

منابع بین المللی

من با افرادی در دیگر کشورها به منظور معرفی برش کیک به مخاطبان بین‌المللی همکاری کرده‌ام. این افراد از طریق ترجمه، ایجاد گروه‌های ملاقات و شناسایی کمک‌های قانونی محلی کمک‌هایی انجام داده‌اند.

صحبت با مایک

من هر کاری که لازم باشد برای دسترسی افراد به خودم را انجام داده‌ام. شما می‌توانید تماس‌های تلفنی زنده را با من در www.slicingpie.com/about-mike مقرر کنید. لطفا برای ارائه‌ی هرگونه سوال، نظر یا ملاحظات در این رابطه راحت باشید.

کلاریتی: clarity.fm/mikemoyer

ایمیل: [email protected]

توییتر: GruntFunds / MikeMoyer

لینکداین: https://www.linkedin.com/in/MikeMoyer/

وب‌سایت: www.slicingpie.com

من چشم انتظار همکاری با شما هستم و آرزوی بهترین پیشامدها را برای شرکت نوپای شما را دارم!